Vitajte na našej stránke

 

Park: Srdce Priateľom a Prírode

 
HLASUJME VŠETCI!!!!!!

Základná škola v Hruštíne v spolupráci so zamestnancami školy a obce, s rodičmi žiakov, s nadšenými lokálpatriotmi a priateľmi školy vybuduje miestny park, ktorý skrášli centrum obce, ale tiež poslúži ako učebňa prírodovedných predmetov, miesto pozorovania hmyzu a vtáctva, ako miesto vzájomných stretnutí pre osamelých dôchodcov a mamičky s kočíkmi, oáza pre pokojné rozjímanie. Zároveň bude slúžiť ako galéria, v ktorej budú umiestnené zaujímavé výtvory žiakov, prípadne miestnych umelcov, ako miesto, ktoré bude svojou výzdobou navodzovať sviatočnú náladu počas Vianoc a Veľkej noci.


Odstávka elektriny

 
V obci Hruštín, ulica Črchľa bude odstavená elektrika. Termíny odstávky:  10.10. od 8.30hod. - 14.30hod. Vo Vaňovke bude odstavená elektrika 19.10., 20.10., 21.10. od 7.30 hod. - 18.30 hod.
 
 

Pozvánky 

 

Beh na Zábavu

 
Milí priatelia behu!
Ďakujeme Vám za Vašu účasť na podujatí „Beh na Zábavu“, ktoré sa konalo v nedeľu 28.augusta a dúfame, že sa takto stretneme aj na budúci rok. Ďakujeme aj našim sponzorom: Agrohotel Tri brezy, Oravská horáreň, Obec Hruštín a našim ďalším partnerom.
Podujatie považujeme za úspešné. Vzhľadom na veľmi pekné počasie, 0. ročník a kolíziu termínov paralelne konajúcich sa akcií (cyklotúra, horský NW, požiarnicke preteky, na hrade...), je účasť 27 účastníkov výborná. Osobne som bol milo prekvapený dobrým časom víťazov v behu na 5 a 12 km. Dobrú reklamu nám urobili sestry Remeňové. Chýbala účasť žiakov. Prednášky sa neuskutočnili z dôvodu nedostatočného záujmu. Ak by ste mali záujem o jej obsah, napíšte na mail na centrum. Dúfame, že na budúci rok sa stretneme opäť.
Prajeme Vám veľa ďalších športových a osobných úspechov. Športu zdar!
Ľ.Záhora

Cyklotúra piatimi hoľami

 
Dňa 28.augusta 2016 sa uskutočnil 6. ročník cyklotúry piatimi hoľami. Chceme sa ešte raz POĎAKOVAŤ sponzorom, pomocníkom a všetkým 91 cyklistom, ktorí si našli čas a zdolali 5 hôľ :-) Boli sme potešení počtom zúčastnených z našej a iných obcí, miest, dokonca aj zo zahraničia :-) :-) Dobrovoľný príspevok sme odovzdali Petrovi Hynštovi (chlapec s Downovým syndrómom), ktorý veľmi pekne ďakuje. Tešíme sa na ďalší ročník CPH 2017.
Peter Janovčík
 

Futbal

HOHL 5.kolo


 

Hruštínska hasičská sekerka

Výsledky
Plameň dievčatá:
1. DHZ Vasiľov, 2. DHZ Hruštín
Plameň chlapci:
1. DHZ Vasiľov, 2. DHZ Vaňovka, 3. DHZ Babín
Ženy:
1. DHZ Hruštín, 2. DHZ Babín, 3. DHZ Vaňovka
Muži:
1. DHZ Hruštín 1, 2. DHZ Babín, 3. DHZ Hruštín 2
 
 

Hruštínsky offroad 2016

 
V nedeľu, 2.augusta, sa v kameňolome konal 5.ročník súťaže terénnych áut „Hruštínsky Off Road“. V dvoch kategóriách súťažilo 57 jazdcov. Po súťaži a vyhodnotení nasledovala tombola a zábava v prírode.
Oceneným súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za účasť ostatným súťažiacim. Ďakujeme aj priaznivcom tohto športu za to, že si našli čas a prišli podporiť súťažiach a vytvorili príjemnú atmosféru.
Taktiež ďakujeme sponzorom, ktorí podporili akciu a všetkým, ktorí pomohli pri organizácii akcie.

 

Výmena kňazov vo farnosti

Na sviatok sv. Petra a Pavla 29.6.2016 sme sa  rozlúčili s pánom farárom Mgr. Rastislavom Waxmonským a 1.júla sme privítali nového duchovného otca ThLic.Rolanda Geráta.
 
 
 

Pozor medveď

 
Poľovnícke združenie Hruštín upozorňuje občanov na zvýšený výskyt medveďov v katastri našej obce. Pri vychádzkach do prírody je potrebné byť ostražitý.
 
 

 
 

Termíny

• Mapa


Zväčšiť mapu

Fotogaléria:

Kalendár

Prehľad noviniek:

Anketa: