Vitajte na našej stránke

 

Výstrahy SHMÚ

 
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred prívalovými povodňami na severe Slovenska, ktoré môžu spôsobovať škody na majetku menšieho rozsahu.
 
Výstraha prvého stupňa platí od soboty od 18:00 do pondelka do 6:00, a to v okresoch Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina – sever, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Žilina – Rajčanka.
 
Informoval o tom SHMU na svojej internetovej stránke: 
 

Brigáda v parku


Ďalší deň v parku za nami. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili. Pokračujeme znova od pondelka od 16-tej. Takže všetci sme vítaní. 
PS: Práce je dosť, každému sa ujde.

 

Hasičská sekerka

 
Poslednú júlovú nedeľu sa na ihrisku na Kutine uskutočnil XV.ročník Hasičskej sekerky obce Hruštín. Tento rok sa okrem útoku súťažilo aj v štafete. V štyroch kategóriách súťažili družstvá Hruštína, Vaňovky, Lokce, Ťapešova, Lomnej, Štefanova nad Oravou, Sihelného, Rabče, Vasiľova a Suchej Hory. Privítali sme aj hasičov OSP Kobylany /Poľsko/ z  družobnej gminy obce Hruštín. Ešte pred súťažou boli odmenení zaslúžilí členovia DHZ Hruštín pp. Matej Hutira, Štefan Maťašák, Vavrinec Hutira, Milan Šmiheľ, Milan Kompan, Štefan Šalata a Ondrej Kľuska.

Výsledky kat. plameň:
1. DHZ Hruštín chlapci
2. DHZ Hruštín dievčatá
3 DHZ Vasiľov dievčatá

Výsledky kat. dorastenci:
1. DHZ Rabča
2. DHZ Hruštín

Výsledky kat. ženy:
1. DHZ Vasiľov
2. DHZ Hruštín
3. DHZ Lokca

Výsledky kat. muži:
1. DHZ Hruštín
2. DHZ Štefanov nad Oravou
3. DHZ Lokca
 
 

Vaňovská kaplnka

 
Už pravidelne sa na sviatok sv.Anny stretávame pri Vaňovskej kaplnke, ktorá je sv.Anne zasvätená. Krížovou cestou, ktorá vedie cestou ku kaplnke, sprevádzal duchovný otec ThLic. Roland Gerát. Svätú omšu slúžil pán kaplán Mgr. Roman Saniga. Po jej skončení boli všetci zúčastnení pozvaní na guľáš, ktorý s podporou obce pripravili poľovníci z Vaňovky.
 

Rodinná cyklotúra

 
V nedeľu, 16.7 sa konal už 3. ročník Rodinnej cyklotúry. 94 účastníkov (23 registrovaných rodín) vyštartovalo z miestneho trhoviska. Na trati ich čakalo malé občerstvenie a súťaže. Všetci šťastne prišli do cieľa ku obecnému altánku, kde bola pripravená opekačka. Kolobežka putuje rodine Janovčíkovej, dobrovoľný príspevok 62,35 € na workout ihrisko.

ĎAKUJEME dobrovoľníkom, účastníkom, sponzorom:
Obec Hruštín
Michal Polunc - mäsiarstvo
PS parkety
HRTN o.z.
Syrárska výroba Hruštín - Miroslav Šeliga
Škapec servis
Tešíme sa opäť o rok, Rodinné centrum Motýlik
 
 

Kultúrno-športový deň obce

 
Druhú júlovú nedeľu  sa na ihrisku na Kutine konal Kultúrno – športový deň obce Hruštín. Program začal o 13-tej hodine volejbalovým turnajom. Tohto turnaja sa zúčastnilo päť družstiev. Víťazom sa stalo družstvo zo Zákamenného, druhý skončil Hruštín a tretia Hubová. Kultúrny program začal o 15-tej hodine vystúpením spevokolu z Brzezinky /Poľsko/. Po nich sa predstavili  FSk Hruštín, rodinka Martvoňovie, heligonkári z Istebného a Žaškova, kapely SONDA a KARRAMORDACH. Večer bola zábava v prírode so SONDOU a DJ Apkom.
Deti sa mohli celé popoludnie zabávať s eRkármi, ktorí im maľovali na tvár a rozdávali balóniky, alebo si zaskákať na nafukovacom hrade, či povoziť sa na štvorkolkách. Taktiež si mohli prezrieť hasičskú Tatru, hruštínskych hasičov a odfotiť sa.
Dospelí  súťažili v nosení pneumatiky, vrhu guľou, v pílení dreva a v kopaní jedenástok.
O občerstvenie sa postarali folkloristky, ktoré navarili kacafrc a OŠKári varili guľáš. Svoju už druhú maľbu pridal na budovu „Jamal“ – Juro Nožina.
Kultúrno – športový deň obce podporili: Obec Hruštín, COOP Jednota Námestovo, Všeobecná zdravotná poisťovňa, Prvá stavebná sporiteľňa, Stredoslovenská energetika, Fun rádio, Prvá stavebná sporiteľňa – Ing. Veronika Jagelková, Ing.Miroslav Jaššo, Nataly – J.Prílepok,  eRko, SONDA, FSk Hruštín, OŠK Hruštín, DHZ Hruštín.  Ďakujeme!
 
 
 
 

Termíny

• Mapa


Zväčšiť mapu

Fotogaléria:

Kalendár

Prehľad noviniek:

Anketa: