Vitajte na našej stránke

 
 
 
 

Oznam DPO SR

 
Pre otvorenie súboru klikni tu
 

Hlasujme poločne za projekt

 
Cieľom nášho projektu je v spolupráci so zamestnancami školy, žiakmi a priateľmi školy vybudovať bylinkovú záhradu, ktorá by skrášľovala okolie školy, ale tiež slúžila ako učebňa prírodovedných predmetov, miesto pozorovania hmyzu a pod. Zároveň by sme chceli vytvoriť rôzne ekosystémy ako názornú ukážku na hodiny biológie. O záhradu sa budú starať žiaci v rámci predmetu technika, budú ju navštevovať počas vyučovania, aby spoznali liečivé bylinky (ako vyzerajú pod lupou, ako voňajú, ako chutia, čo liečia). Tiež budú bylinky zberať a spracovávať na čaje či doplnky výživy. Tento projekt by sme chceli zrealizovať na pozemku, ktorý bol využívaný školou, kde sa deti učili pestovať ovocie a zeleninu.
 


 
 
 

Súťaž v streľbe zo vzduchových zbraní

 
 
V nedeľu, 5.marca, sa v kultúrnom dome konal už 16.ročník Veľkej ceny obce Hruštín v streľbe zo vzduchových zbraní, ktorý usporiadali Obec Hruštín a Základná organizácia technických športov Hruštín. Zúčastnilo sa jej 44 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do 4 kategórií.

Výsledky:

Dievčatá do 14.rokov, v ľahu:
1. Marianna Katreníková, 2. Olívia Očkajáková
Chlapci do 14.rokov, v ľahu:
1. Dávid Jašica, 2. Damián Firic, 3. Erik Hojo
Ženy, v stoji:
1. Margita Hutirová, 2. Darina Očkajáková, 3. Katarína Teťáková
Muži, v stoji:
1. Lukáš Snovák, 2. Milan Hojo ml., 3. Adrián Socha

 

Voľný pohyb psov


Prosíme občanov, aby si zatvárali psov, pretože sa premnožil výskyt voľne pohybujúcich sa psov v katastri obce Hruštín a v miestnej časti Vaňovka. Kto bude ignorovať túto výzvu, bude pokutovaný v zmysle VZN č.1/2014, kde je možné uložiť majiteľovi psa pokutu až do výšky 165,- €.
 

Prechod piatimi hoľami

 
V sobotu, 11.februára, sa konal už 38.ročník „Zimného lyžiarskeho prechodu piatimi hoľami“, ktorého sa zúčastnilo 295 lyžiarov. V polovici trate, v stredisku SKI Zábava -  Vasiľovská hoľa, bolo pre všetkých pripravené občerstvenie. Tí, ktorí pokračovali dlhšou traťou, boli vyvezení vlekom, ostatní  sa  vydali smerom do obce. Po príchode do kultúrneho domu dostali všetci účastníci vlajku a nálepku a mohli si posedieť si pri guľáši a káve. Najstarším účastníkom prechodu bol p. Janotík z Námestova / 1939/.
Poďakovanie patrí sponzorom podujatia: Obec Hruštín, Magnum Ľuboš Jancek, Ing. Jozef Snovák, Čierny vrch – Mária Pidíková, Dária – Darina Kompanová, YOVOX, Šimon Očkaják,  SKI Zábava – Miroslav Virlič. 
 

 

Ponuka účtovných služieb

 
 

Vizualizácia multifunkčného ihriska pri ZŠ Zamost

 

Vaňovským chotárom

 
V sobotu, 28. januára sme sa už 9 krát stretli vo Vańovke na „Prechode Vaňovským chotárom“. Zúčastnilo sa ho 385 priateľov zimnej turistiky. Najstarším účastníkom bol p.František Jancek z Hruštína. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, Obci Hruštín, Pizzerii Magnum, Miroslavovi Zemenčíkovi - Drevozruby ZM a samozrejme každému, kto sa na tejto akcii spolupodieľal. Tešíme sa na spoločné stretnutie opäť o rok vo Vaňovke.
 

Vtáčia chrípka


VETERINÁRNE OPATRENIA NA KONTROLU CHORÔB ZVIERAT
                                                                              
Regionálna veterinárna a potravinová správa Dolný Kubín /ďalej len RVPS Dolný Kubín/  podľa § 8 ods.3 písm. e/ v súlade s § 17 ods.3/ zákona NR SR č.39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov
               nariaďuje .... čítaj tu
 

Súťaž

 
Podporme hasičov z Hruštína a hlasujme za fotku na facebooku. Vyhrať môžu športové prilby.
 
 

Ponuka zamestnania

 
Píla Ing.Miroslav Jaššo, Hruštín príjme do zamestnania pracovníka na obsluhu gátra. Nástup ihneď. Viac info na tel.č.: 0907 525921

Pozor medveď

 
Poľovnícke združenie Hruštín upozorňuje občanov na zvýšený výskyt medveďov v katastri našej obce. Pri vychádzkach do prírody je potrebné byť ostražitý.
 
 

 
 

Termíny

• Mapa


Zväčšiť mapu

Fotogaléria:

Kalendár

Prehľad noviniek:

Anketa:

Zumba, taebo v Hruštíne, soboty podvečer v telocvični, cena 2€